COVID-19

COVID-19 je velmi infekční onemocnění, které je způsobeno koronavirem. Příznaky jsou různé, od bezpříznakového stavu až po závažné onemocnění, často zahrnují horečku, bolest hlavy (dutin), bolest v krku, kašel, únavu, ztrátu čichu a chuti. Onemocnění trvá většinou týden až dva.
 
Součástí opatření je izolace, tj. zákaz vycházení z domácnosti na minimálně 7 dní, přičemž den pozitivního testu je dnem "nula", poslední den izolace je 7. den včetně.
 
Pokud u sebe zjistíte příznaky onemocnění COVID-19, zavolejte nám v ordinačních hodinách a my si s vámi domluvíme další postup. Ten většinou zahrnuje vypsání pracovní neschopnosti (lze i tři dny zpětně), provedení profesionální antigenního či PCR testu, naplánování konkrétního času vyšetření u nás v ambulanci a rady ohledně další léčby.
 
Pokud patříte mezi rizikové pacienty, nabídneme vám možnost léčby speciálními léky - antivirotiky. V současnosti se tyto léky podávají ve formě tablet či kapslí a lze je vyzvednout s naší žádankou a podepsaným informovaným souhlasem v lékárně Nemocnice ve Frýdku-Místku (vchod z parčíku, okýnko se zvonkem po levé straně hned po vstupu, viz popis na webu). Užívají se po dobu několika dní v domácím prostředí.
 
Domácí léčba zahrnuje symptomatickou léčbu bolestí, horečky a kašle. Podrobný návod pro pacienty vydala Společnost infekčního lékařství a najdete jej na jejím webu.
 
Testování na covid-19:
 
 
Očkování proti covidu-19:
 
 

Další informace se velmi rychle vyvíjejí, proto uvedeme jen odkazy: